Szorowarka szybkiego reagowania NUC244NX

Szorowarka szybkiego reagowania NUC244NX

„Ogromnym walorem szorowarki NUC244NX są niewielkie rozmiary, które w połączeniu z wszystkimi funkcjami maszyny czyszcząco – zbierającej tworzy bardzo atrakcyjną formułę. Maszyna dedykowana jest do szybkiej pracy, gdy oczekujemy natychmiastowego efektu przy minimalnym nakładzie środków. Doskonale sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach o małych i średnich powierzchniach.”

O kompaktowej szorowarce NUC244NX brytyjskiej marki Numatic opowiada Marcin Dyczkowski z firmy POLOR SP. z o.o.

 

Dla kogo przeznaczona jest kompaktowa szorowarka NUC244NX?
Szorowarka NUC244NX znakomicie sprawdza się w miejscach, gdzie musimy błyskawicznie i precyzyjnie wyczyścić twardą powierzchnię. Będą to salony sprzedaży, sklepy czy lokale gastronomiczne. Z drugiej strony maszyna idealnie odnajdzie się w małych zakładach produkcyjnych czy firmach usługowych. Wszędzie tam, gdzie wcześniej był mop!
Co oznacza słowo „kompaktowa” w przypadku szorowarki NUC244NX?
Z racji małych gabarytów można jej użyć zawsze i wszędzie. Automat wyróżnia się smukłą budową. Operator ma łatwy dostęp do zbiorników. W bardzo prosty sposób może wlać i wylać wodę. Pamiętajmy, że jest to w pełni maszyna czyszcząco – zbierająca. Producentowi udało się wyposażyć NUC244NX w wielofunkcyjność, która normalnie zarezerwowana jest dla większych modeli.
Z jakich materiałów wykonana jest maszyna?
Ramę wykonano ze stali nierdzewnej. W innych elementach zastosowano aluminium oraz niezwykle odporne na uderzenia i deformacje tworzywo Structofoam. Urządzenie waży 23 kg z razem baterią. Jak na maszynę czyszcząco – zbierającą to naprawdę niewiele.

 

 

Marcin Dyczkowski z firmy POLOR Sp. z o.o. prezentuje szorowarkę kompaktową NUC244NX Numatic

 

NUC244NX: oszczędność zasobów i kompatybilna bateria

Na czym polega oszczędność kosztów czyszczenia sięgająca 70%?
Używając NUC244NX oszczędzamy czas, wodę i środki chemiczne. Podczas przejazdu maszyna jednocześnie czyści i zbiera zanieczyszczenia z powierzchni. Zużycie czystej wody jest optymalizowane, gdyż jest ona kierowana bezpośrednio do środka szczotek. Dzięki takim walorom szorowarka pozwala  nam zaoszczędzić nawet do 70% zasobów w stosunku do czyszczenia metodami tradycyjnymi.
NUC244NX jest zasilany baterią NX300. Co ją wyróżnia na tle innych baterii?
Bateria NX300 jest niewielkich rozmiarów i całkiem lekka, w porównaniu do baterii żelowych. Wyróżnia się wydłużonym czasem pracy i szybkim czasem ładowania. Wymiana akumulatorów odbywa się w bardzo prosty sposób. Bateria jest też w pełni kompatybilna z innymi znakomitymi urządzeniami Numatic, np. poręcznym odkurzaczem NBV190NX, automatem szorująco – zbierającym TTB1849NX  czy  odkurzaczem plecakowym RSB150NX.

Jak długo NUC244NX może pracować na jednej baterii?
W normalnym trybie pracy możemy spodziewać się około 80 minut ciągłego czyszczenia. Jeśli używamy maszyny do gruntownego doczyszczania powierzchni – stosując np. pady z melaminy – wtedy czas pracy się może skrócić o 15 minut.

 

Bateria litowo - jonowa NX300 zasila szorowarkę NUC244NX

 

NUC244NX: łatwa obsługa i cicha praca

Czy obsługa szorowarki NUC244NX jest trudna?
Absolutnie nie jest trudna! Uruchomienie maszyny odbywa się przez zaciśnięcie rączki. Kręcenie szczotek w ruchu przeciwbieżnym działa jak siła napędowa. Powoduje, że maszyna „sama się prowadzi”. My nadajemy tylko kierunek jazdy.
Jak długo trwa rozruch maszyny i jak wygląda?
Założenie szczotek, nałożenie ssawy i napełnienie zbiornika czystą wodą trwa tylko około 3 minut.
Czy praca szorowarki NUC244NX jest głośna?
Maszyna ma wyciszoną pracę silnika i jest bardzo cicha.
Jakie funkcje możemy obsłużyć korzystając z panelu kontrolnego?
Na panelu kontrolujemy podawanie wody na szczotki oraz pracę silnika ssącego do zbierania wody. W dowolnym momencie możemy wyłączyć silnik i wykonać namaczanie powierzchni celem rozprowadzenia środka chemicznego po powierzchni.
A co możemy kontrolować stopą?
Stopą możemy regulować pozycję ssawy jak również opuścić szczotki czyszczące.
Na czym polega funkcja „Park Up”?
Wciskając guzik maszyna zatrzymuje się w pozycji pionowej. Jest to szczególnie pomocne w sytuacji gdy musimy nagle przerwać pracę i usnąć nieprzewidzianą przeszkodę na trasie przejazdu szorowarki.
Jak szybko możemy nauczyć się sprawnej obsługi szorowarki NUC244NX?
Już przy pierwszym kontakcie okazuje się, iż obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie wymaga gruntownych szkoleń. Nie potrzeba siły fizycznej. Obracanie się szczotek powoduje, że maszyna prowadzi sie sama. Zwykła łazienka bez węża wystaczy, żeby na bieżąco zaopatrywać maszynę w czystą wodę.
Czy sterowanie szorowarką  NUC244NX jest trudne?
Sterowanie jest bardzo łatwe. Uchwyt sterujący i ruchoma skrętna głowica pozwala na wygodne manewrowanie nawet w ciasnych zaułkach i wąskich korytarzach. Dodajmy, że szorowarka również bardzo efektywnie pracuje przy ścianach.

 

Standardowym wposażeniem szorowarki NUC244NX są szczotki o średnicy 9 cali

 

NUC244NX: konserwacja i uniwersalność zastosowań

Jakie czynności konserwujące powinny być wykonywane, aby maszyna służyła nam przez długie lata?
Po zakończonej pracy należy jedynie opróżnić zbornik wody brudnej i przepłukać. Następnie podłączyć baterię do ładowania oraz przetrzeć ssawę ściereczką. To wszystko.
W jakie rodzaje padów można wyposażyć maszynę NUC244NX?
Szorowarka pracuje z każdym rodzajem padów 9 calowych (22,86cm). Począwszy od delikatnych w kolorze białym do czyszczenia paneli drewnianych do melaminowych, którymi gruntownie doczyszczamy powierzchnie twarde. Maszyna standardowo wyposażona jest w szczotki.
Co przekonuje klientów do zakupu szorowarki NUC244NX?
Ogromnym walorem szorowarki NUC244NX są niewielkie rozmiary, które w połączeniu z wszystkimi funkcjami maszyny czyszcząco – zbierającej tworzy bardzo atrakcyjną formułę. Maszyna dedykowana jest do szybkiej pracy, gdy oczekujemy natychmiastowego efektu przy minimalnym nakładzie środków. Doskonale sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach o małych i średnich powierzchniach.

Udostępnij

Komentarze: 0

Zostaw komentarz

.