Jak prawidłowo używać profesjonalnych środków czystości?

Jak prawidłowo używać profesjonalnych środków czystości?

Profesjonalne środki chemiczne marki KLEEN PURGATIS  posiadają kilka cech, które sprawiają że stosowanie ich jest mocno uzasadnione i efektywne. Przede wszystkich dotyczy to sytuacji, kiedy musimy czyścić powierzchnie dość często i intensywnie. np. w miejscach użyteczności publicznej. W znakomitej większości chemia przemysłowa KLEEN PURGATIS oferowana jest w formie koncentratów, które przed użyciem należy mocno rozcieńczać. Jak zatem właściwie stosować markową chemię przemysłową i sprawić aby rezultaty były w pełni satysfakcjonujące i miłe dla oka?

 

 

Środki czystości w kolorze niebieskim KLEEN PURGATIS w butelkach

 

 

Rodzaje chemii czyszczącej i jej dozowanie

Poniżej przedstawiamy 3 istotne punkty, które muszę być brane pod uwagę w procesie wyboru, a następnie posługiwania się profesjonalną chemią czyszczącą:

 

1. Chemia pieniąca lub niepieniąca

  • Chemia pieniąca służy wyłącznie do mycia ręcznego lub ciśnieniowego. W praktyce będziemy jej używali korzystając z np. mopa lub myjki ciśnieniowej.
  • Chemia niepieniąca służy natomiast do mycia ręcznego lub w sytuacjach, gdy woda razem z chemią będzie następnie zbierana odkurzaczem lub automatem. Uwaga: silniki ssące MUSZĄ PRACOWAĆ na chemii niepieniącej! Użycie chemii pieniącej do automatu lub odkurzacza grozi trwałym uszkodzeniem urządzenia.

2. Wartość pH na opakowaniu

Wartość pH (miara wskazująca ilość jonów wodorowych obecnych w roztworze lub substancji) podana jest na opakowaniu każdej profesjonalnej i porządnej chemii. Tak jest w przypadków produktów chemicznych marki KLEEN PURGATIS.

  • Chemia, której pH zawiera się w przedziale wartości 0 – 5 to chemia kwasowa do usuwania osadów z kamienia, mydlanych, do czyszczenia sanitariatów, zlewów, rdzy itd. Im niższa liczba tym mocniejsza!
  • Chemia w przedziale 6-8 pH to chemia łagodna lub neutralna. Przeznaczona do tego, co opisuje konkretnie etykieta produktu
  • Chemia pH 8-15 to chemia zasadowa do usuwania tłuszczy, zabrudzeń z posadzek, z wykładzin itd. Im wyższa liczba tym mocniejsza

3. Dozowanie koncentratu

Chemia profesjonalna jest mocno skoncentrowana. Oznacza to, iż trzeba ją rozcieńczyć z wodą, aby otrzymać gotowy do zastosowania płyn. Wiadomo, że domowe środki chemiczne używamy bezpośrednio z  butelki lub rozcieńczamy najczęściej w sposób mało oszczędny. Chemia przemysłowa pracuje w większości na stężeniu 1% (100ml chemii na 10L wody) jednak zdarzają się środki, które pracują na 0,2% (20ml na 10L wody) co daje nam możliwość wyciśnięcia z jednego litra chemii 500L gotowego płynu do mycia! W tym momencie chcielibyśmy wskazać na aspekt ekonomiczny na konkretnym przykładzie:

Mamy środek domowego użytku „Pucuj z nami” za 12 zł za litr i nasz Blue Star marki KLEEN PURGATIS w cenie 23 zł za litr. Dwukrotnie tańszy (w zakupie za litr koncentratu) środek domowego użytku pracujący w rozcieńczeniu 5% (500ml chemii na 10 litrów wody) okazuje się być w praktyce 2,5 razy droższy niż nasz pracujący w stężeniu 1% (100ml chemii na 10L wody)!

 

 

Co jeszcze wpływa na jakość i efektywność mycia podłóg?

Podsumowując temat właściwego doboru chemii należy podkreślić, że jest on tylko jednym z trzech czynników, które wpływają w ogromnym stopniu na efekt doczyszczenia posadzki:

1. Czas

Namoczenie posadzki i pozostawienie jej na działanie preparatu na 5-15 minut często daje rewelacyjne efekty. Zamiast stosować mocniejszą chemię można po prostu poczekać dłuższą chwilę. Metoda znakomicie sprawdza się w przypadku czyszczenia ręcznego, np. mopem. Na koniec wystarczy przemyć powierzchnię i cieszyć się widokiem czystej posadzki.

2. Chemia

Właściwie dobrana chemia jest kluczowym aspektem nie tylko dla spektakularnego efektu czystej posadzki. Mocną, nieadekwatną do podłoża chemią można trwale uszkodzić podłogę, a nawet ją zniszczyć. Podstawą do świadomego stosowania profesjonalnych środków czyszczących jest zapoznanie się z treścią etykiety dolączonej do produktu. Dobrą praktyką jest nie tylko ścisłe stosowanie się do określonego przez producenta dozowania, ale celowe zmniejszenie stężenia w przypadku rozpoczęcia prac na nowych powierzchniach. Dopiero w sytuacji, gdy efekt pracy uznamy za niesatysfakcjonujący, zwiększamy nieco stężenie koncentratu w przygotowanym preparacie.

3. Mechanika

Gdy pracę na posadzce wykonujemy przy zastosowaniu np. automatu czyszcząco – zbierającego wówczas dobór właściwej szczotki lub twardości pada ma znaczące przełożenie na końcowy efekt czyszczenia. Decyzję o wyborze dokonujemy w oparciu o rodzaj podłoża, na którym zamierzamy pracować jak również typie zabrudzenia.

Podczas profesjonalnego czyszczenia podłóg pamiętajmy o wyżej opisanych czynnikach. Ich właściwy dobór zapewni jakościową i bezpieczną pracę, której efektami będziemy mogli cieszyć się zawsze i z dużą satysfakcją 🙂

Sprawdź naszą ofertę profesjonalnych środków czyszczących marki KLEEN PURGATIS!

Udostępnij

Komentarze: 0

Zostaw komentarz

.