Sposoby zamiatania i odkurzania powierzchni

Sposoby zamiatania i odkurzania powierzchni

Zmywanie po obiedzie zaczynamy od wyrzucenia resztek do śmietnika. Podobnie jest przy sprzątaniu – zawsze większe resztki czy zabrudzenia jak np. piasek czy liście należy najpierw zamieść lub odkurzyć.

Mop na sucho

Zamiatanie miotłami już odchodzi w niepamięć – używamy do tego MOPA NA SUCHO. Są to niebieskie mopy płaskie działające tylko i wyłącznie na sucho. Dostępne są w różnych długościach 40-60-80-100cm. Długość należy dopasować do szerokości korytarza czy wielkości i ilości zakamarków. Mopy te znakomicie zamiatają powierzchnie przy czym nie podnosi się ich w czasie pracy jak miotłę, tylko przesuwa cały czas do przodu jak np. pług śnieżny. Mopy nie pylą w powietrze i kosztują niedużo (max 100-120zł netto za kompletny mop = szmatka/wkład + stelaż + kij) przy czym każdą składową ich część można kupić osobno. Nie jest to jednorazówka z marketu. Jedyne powierzchnie na których sobie nie radzą to wszelkie chropowatości – np. surowy beton lub kostka brukowa – w takich przypadkach wygrywa miotła albo…

…Odkurzacz lub zamiatarka

Zamiatarki to inny temat – na większe powierzchnie zewnętrzne lub wewnętrzne jak np. hale magazynowe. Rozrużniamy zamiatarki o napędzie ręcznym, elektrycznym czy spalinowym. O szczegóły i dopasowanie należy zapytać lokalnego szkoleniowca. Natomiast odkurzacze profesjonalne (z silnikami przemysłowymi) dzielimy na trzy główne grupy:

  • odkurzacze do pracy na sucho (służą do zbierania tylko zanieczyszczeń suchych jak np. kurz)
  • odkurzacze do pracy na mokro (służą do zbierania tylko zanieczyszczeń mokrych jak np. woda)
  • odkurzacze piorące (tzw ekstrakcyjne – do prania wykładzin, dywanów, tapicerek itd.)

Specjalizacja odkurzaczy

Większość odkurzaczy profesjonalnych na rynku nie może jednocześnie zbierać zanieczyszczeń mieszanych (suchych i mokrych). Aby zmienić przeznaczenie odkurzacza należy w nim wymienić akcesoria (wkładki / filtry) do pracy w innym środowisku lub cały odkurzacz na inną wersję. Firma Numatic produkuje odkurzacze z każdej z tych trzech grup przy czym niektóre wersje to 2w1 lub 3w1 (mogą np pracować na sucho i na mokro i w komplecie mają wszystkie potrzebne akcesoria, które trzeba wymieniać w samym odkurzaczu podczas zmiany warunków pracy). Podstawowymi odkurzaczami w naszej ofercie są:

  • NVH180 – odkurzacz do pracy na sucho o pojemności 8L,
  • CVC370 – odkurzacz 2w1 o pojemności na sucho 15L i na mokro 9L oraz
  • GVE370 – odkurzacz 3w1 piorący o pojemności 15L na sucho, 9L na mokro i 6+6L przy praniu.

Udostępnij

Komentarze: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

.