Whiz to najlepszy robot do odkurzania hoteli i biur

Whiz to najlepszy robot do odkurzania hoteli i biur

Profesjonalny robot Whiz jest dedykowany do systematycznego i niewygodnego dla człowieka odkurzania sal konferencyjnych czy korytarzy hotelowych.   W praktyce Whiz deklasuje klasyczne odkurzacze czy małe roboty sprzątające, które sprawdzają się dobrze w domowym środowisku.  O zastosowaniu tego urządzenia rozmawiamy z Sylwestrem Bajkiem, przedstawicielem handlowym firmy POLOR Sp. z o.o.

 

Czy małe, domowe roboty sprzątające nie mogłyby pracować w hotelach i biurach zamiast profesjonalnego robota odkurzającego Whiz? Takie urządzenia są technologicznie zaawansowane i niedrogie. Mapują powierzchnię i same wracają do stacji dokującej. W prywatnych domach radzą sobie bardzo dobrze…

To pytanie bardzo często pada podczas rozmów z klientami. I nie ma co się dziwić – roboty domowe szturmem zawitały do mieszkań i domów zdobywając wielu sympatyków. Jednak nie widzimy ich w hotelach, w dużych biurach, sklepach. Czemu?

Zapominamy, że w domu jest co najwyżej kilku lokatorów. Ruch na zewnątrz i do wewnątrz jest dużo mniejszy, niż w miejscach publicznych. Tam przemieszczają się tysiące ludzi każdego dnia w butach, a nie w kapciach. Głównym zadaniem domowych robotów sprzątających jest wyciąganie brudu z narożników (stąd szczotki boczne), odkurzanie w trudno dostępnych miejscach, np. pod sofą lub szafką (stąd niska wysokość), zaś mopowanie często przypomina bardziej wycieranie kurzu i nie ma nic wspólnego z profesjonalnym myciem. Celem robota Whiz jest odkurzanie większych obszarów, takich jak sale konferencyjne, korytarze i części wspólne. Człowiek musiałby poświęcić kilka godzin pracy na ich dokładne odkurzanie.

W robotach domowych wielkość zbiornika na nieczystości w urządzeniu (ok. 600 ml) zazwyczaj jest w pełni wystarczająca. Wydajność pracy w metrach kwadratowych na godzinę nie ma znaczenia, ale już obsługa kilku robotów lub praca na dwóch-trzech piętrach staje się problematyczna. Urządzenie do użytku profesjonalnego – robot odkurzający Whiz – jest w pełni dostosowane do wielogodzinnej, codziennej pracy. Mam na myśli wytrzymałość silnika ssącego, wytrzymałość materiałów eksploatacyjnych oraz łatwość ich wymiany.

Robot Whiz odkurza wykładzinę w korytarzu

Na zdjęciu: Whiz profesjonalny robot odkurzający

 

Znakomite efekty odkurzania z pomocą robota Whiz

Roboty sprzątające kojarzą się z małymi, niskimi i zgrabnymi urządzeniami. Robot Whiz wygląda inaczej. A służy do tego samego – do odkurzania. Dlaczego jest znacznie większy?

Z wielu powodów. Po pierwsze: na wielkość urządzenia ma wpływ obecność 4-litrowego worka na zanieczyszczenia. Po drugie: wydajność. Urządzenie większe oraz szersze wykona pracę szybciej, ponieważ przy jednym przejeździe obejmie większy obszar. Po trzecie: wymiary Whiza powiększają zainstalowane czujniki, moduły i napędy. Pamiętajmy też, że średnica kanałów powietrza wlotowego i wylotowego przekłada się na siłę ssącą.

Dodatkowo wielkość urządzenia ma również pewien psychologiczny efekt uboczny. W przypadku pracy po uczęszczanym korytarzu hotelowym, z daleka już widać urządzenie i nie sposób go przeoczyć. W ten sposób unikamy, np. przypadkowego nadepnięcia na robota.

Jedyną funkcją Whiza jest odkurzanie, które jest realizowane dzięki szczotce centralnej. Czy to wystarczy, aby dokładnie sprzątnąć duże biuro czy korytarze hotelowe?

Już po pierwszym tygodniu od wdrożenia Whiza widoczna jest znaczna poprawa jakości czystości, w stosunku do wcześniejszego odkurzania ręcznego. Robot w sposób powtarzalny oraz konsekwentny odkurza obszar z jednakową prędkością oraz intensywnością. Podczas pracy klasycznym odkurzaczem najczęściej wykonywane jest, tzw. odkurzanie punktowe, czyli „widzę brud, to go sprzątam”. Miejsca, które akurat zostały przeoczone, lub pominięte z racji braku widocznych zabrudzeń, finalnie są nieodkurzone.

Chciałbym zaznaczyć, iż podstawową funkcją Whiza jest wsparcie personelu i odciążenie od monotonnych zadań, jakim jest odkurzanie. Whiz po każdym przejeździe generuje raport, który przedstawia gdzie, kiedy i przez jaki czas urządzenie pracowało – to ważny element w przypadku sytuacji spornych, jak i dobre narzędzie do kontrolingu. I jeszcze jedno – jakość powietrza. Filtry HEPA 13 urządzenia są na tyle wydajne, że przy okazji pracy pozytywnie wpływają na jakość powietrza.

Sylwester Bajek z firmy POLOR oraz roboty odkurzające Whiz

Na zdjęciu: Sylwester Bajek z firmy POLOR Sp. z o.o. oraz roboty Whiz.

 

Whiz poprawia pracę odkurzaczy!

Jak wygląda porównanie efektywności wyczesywania brudu z wykładziny Whiza w stosunku do klasycznych odkurzaczy?

Nic nie zrobi lepszego wrażenia niż fizyczne zestawienie Whiza z dowolnym odkurzaczem. Najbardziej lubię przeprowadzać prezentację naszego robota w miejscu, które było świeżo odkurzone przed pokazem. Już po pierwszych 10-30 min. pracy Whiza widać pierwsze rezultaty, czy to w formie wyczesanej wykładziny, zapełnienia worka na nieczystości, czy też ilości ludzkich włosów na szczotce centralnej, których nie widać na pierwszy rzut oka. Różnica jest ogromna. Whiz odkurza bezkonkurencyjnie!

Udostępnij

Komentarze: 0

Zostaw komentarz

.