Jaki sprzęt czyszczący dla firm sprzątających?

Jaki sprzęt czyszczący dla firm sprzątających?

Założenie działalności, której celem jest sprzątanie powierzchni na zlecenie Klientów, wiąże się z koniecznością zakupu odpowiedniego sprzętu. W przypadku nowych firm często już w niedługim czasie okazuje się, że wybrane maszyny sprzątające, nie wystarczają. Podobna sytuacja występuje wtedy, gdy firma intensywnie się rozwija i zaczyna realizować zlecenia z zakresu innych specjalizacji.

Na początku zawsze warto przeanalizować grupę, do której chce się dotrzeć z usługami firmy sprzątającej. Istnieje bowiem kilka specjalizacji, na które można się zdecydować. Należy do nich m.in. wykonywanie prac w domach i mieszkaniach Klientów prywatnych czy w mniejszych powierzchniach biurowych. Poza tym można również wybrać np. sprzątanie w dużych przestrzeniach, takich jak: hale produkcyjne czy biurowce korporacji.

Jeśli jesteśmy już pewni, jaki kierunek działalności obrać, warto przyjrzeć się maszynom sprzątającym dostępnym na rynku. Pomoże to oszacować wartość, którą mogą wnieść poszczególne urządzenia czyszczące.

Podstawowe wyposażenie firmy sprzątającej

Do różnych typów prac przydadzą się maszyny czyszczące o odmiennych właściwościach. Możemy jednak wyszczególnić kilka sprzętów, które są pomocne już na samym początku działalności.

Wózek do sprzątania

Taki element sprawdzi się przy budynkach o kilku kondygnacjach lub w przestrzeniach o wielu pokojach. Jest on dużym ułatwieniem w pracy, ponieważ pozwala uniknąć dźwigania ciężkich elementów, takich jak np. wiadra. Warto na początku sprawdzić dynamikę skrętu kół wózka, gdyż w zatłoczonej lub trudno dostępnej przestrzeni, konieczne będzie wykonywanie zdecydowanych ruchów.

Odkurzacz do pracy na sucho

Takie urządzenie sprzątające doskonale sprawdza się w przestrzeniach, w których należy wykonać intensywne czyszczenie. Wybierając odpowiedni sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest on lekki. Wśród dostępnych na rynku artykułów sprzątających znajduje się np. odkurzacz PBT230NX marki Numatic. Jest on bezprzewodowy i bardzo łatwo można się z nim przemieszczać. Zbiera on najdrobniejsze zanieczyszczenia, a jego czas pracy po ładowaniu wynosi nawet 80 minut.

Szorowarka

Ta maszyna czyszcząca poradzi sobie z różnymi powierzchniami (wykładzinami czy podłogami). Jej ogromną zaletą jest uniwersalność, dlatego warto mieć ją w wyposażeniu. Przy wyborze sprzętu trzeba kierować się jego odpornością na wymagające warunki (np. obecność kwasów chemicznych).

Profesjonalne urządzenia optymalizujące pracę

Rozwój firmy oraz chęć dostosowania efektu wykonywanych obowiązków do oczekiwań Klientów, wpływają na konieczność zakupu specjalistycznych maszyn sprzątających i czyszczących. Zainwestowanie w takie urządzenia pozwala na szybkie wykonanie pracy.

Automatyczna szorowarka

Dzięki niej można w błyskawicznym tempie poradzić sobie z wyczyszczeniem wielu powierzchni. Może ona być zarówno samojezdna, jak i ręczna. W sprzątaniu mniejszych powierzchni doskonale sprawdzi się np. maszyna czyszcząca do podłóg NUC244NX od Numatic. Nadaje się ona m.in. do powierzchni kamiennych, wykładzin czy płytek ceramicznych. Jej zaletą jest to, że myje i osusza podłogę, a dodatkowo ogranicza schylanie się. Jest to spowodowane obsługą poprzez panel kontrolny i możliwością użycia stopy.

Automat szorująco-zbierający

Zaletą tych maszyn czyszczących jest mycie i zbieranie zabrudzeń podczas tego samego przejazdu. Dzięki temu w dużym stopniu wyręczają one osobę obsługującą urządzenie czyszczące. Na rynku dostępny jest np. automat szorująco-zbierający TTB1840NX Twintec marki Numatic. Ma on możliwość działania w miejscach, które są trudno dostępne, a dodatkowo pracuje przy użyciu baterii.

Odkurzacz do pracy na sucho i mokro

Zaletą tego urządzenia sprzątającego jest to, że można dostosować go do typu zabrudzeń, które występują na powierzchni. Doskonale sprawdza się podczas wykonywania intensywnych porządków. Można wykorzystać go np. do wchłonięcia zabrudzonej wody w obiektach basenowych.

Odpowiedni sprzęt to gwarancja sukcesu

Bez względu na długość działalności firmy sprzątającej, powinna ona zachować profesjonalizm i dostosować swoje wyposażenie do specyfiki przestrzeni. Choć początkowo inwestowanie w automatyczne i specjalistyczne maszyny czyszczące nie musi być koniecznością, z czasem warto zrobić. Nie tylko zoptymalizuje to wykonywanie obowiązków, ale również pomoże zadbać o zdrowie pracowników.

Udostępnij

Komentarze: 0

Zostaw komentarz

.